Bilgi

Sıva Makinesi Nedir?

sıva makinesi

Geçmiş dönemlerde inşaat sektöründe kullanılan harçlar el gücü ve geleneksel metotlarla yapılmaktaydı. Fakat inşaat sektörünün ilerlemesiyle birlikte iş yükünü hafifleten ve muazzam işler ortaya çıkarmasını sağlayacak mükemmel makine modelleri üretildi. El gücü ile uygulanan geleneksel metotlar mazide kaldı ve işlerde başarılar sağlayacak kusursuz makina çeşitleri üretildi.

Üretilen makinalar hem hızlı hem de pratik bir biçimde homojen karışımlar elde etmeye imkan sağladı. Sıva harçlarıyla birlikte tüm karışım harçların karışımlarında kullanıma olanak sağladı. İnşaatlarda sıva işlemi yapının veya binanın yapılmasında en önemli işlemdir. Sıva işlemi yapılmadan ne boya ne de dekorasyon uygulamaları tam anlamıyla yapılamaz.

Sıva binayı dış etkilerden koruyan kusursuz bir işlemdir. Sıva işlemi yapının ve duvarların uzun yıllar ayakta kalmasını mümkün kılar. Aslında en güzel duvar koruma işlemidir. Sıva işlemlerini hızlı ve kusursuz gerçekleştirmek için geliştirilmiş muazzam sıva makineleri ve çeşitleri newton makine sayfasında.

Sıva Makinası Nedir?

Kum, çimento ve kireç karışımı ile hazırlanan, gelişmiş teknoloji ile kullanılan çok işlevsel bu makinalar pompalama ve püskürtme uygulamaları yapan sıva makineleri çeşitleridir. Sıva makinaları, kuru ön karışımı hazırlanmış çimento esaslı her çeşit pompalanabilir harçlarda kullanılmaktadır. Gelişmiş teknoloji ile kurgulanmış, kullanımı rahat olan bu makinalar genellikle inşaat sektöründe kullanılmaktadır.

Sıva uygulaması yapılan alanlar kaba sıvalar, iç ve dış cephe sıvaları, enjeksiyon harçları, takviye ve yapıştırıcı harçlardır. Bunların yanı sıra püskürtme harçları, dolgu ve bağlantı harçları, yalıtım sıvaları, kireçli ve renkli sıvalar, birleştirici sıvalar ve yaş şap uygulamaları gibi pek çok değişik alanlarda kullanılabilmektedir. Sağladığı pek çok avantaj ve kullanılan teknoloji sayesinde en fazla talep edilen makinelerdir. Uygulamadaki disk yüzeylerinin genişliği ile düzgün yüzeylere sahip olabilirsiniz. Püskürterek yapışma imkanı sunduğu için daha iyi bir yapışma olanağı sağlar. Rahat temizlenebilen, hızlı ve hız ayarı yapılabilen makinalardır.

Sessiz çalışma özelliği bulunduğu için etraftakilere rahatsız vermez. Dayanıklı, hafif, ekonomik ve uzun ömürlüdür. Kullanılan malzemelerde fire miktarını minimuma indirir. Sıva işleminden önce uygulama yapılacak olan yüzey kontrol edilmelidir. Sıvanacak olan alanın kuru olması ve varsa çıkıntı temizlenmelidir. Çukurlar var ise alçı sıva yapılarak doldurulması gerekmektedir.

Sıva Makinası Nasıl Çalışır?

Yüzey temizleme bittikten sonra sıva yapımında kullanılan kuru malzemeler çimento, kireç, kum ve suyu hazneye konulur ve su oranı ayarlanır. Sıva makinası uygulanan ayara göre harcı hazırlar. Hazırlanan harç kompresör basıncının çalışma yüksekliğinde ayarlanması ile yüzeye püskürtülerek sıvama işlemi gerçekleştirilir. Uygulama yapılan yüzey bittikten sonra temiz, şık ve kusursuz bir görünüm elde edilir. Firmaların ürettikleri sıva makinaları ile sıvama işleri çok kolay bir hale geldi.

Sıva Makinası Fiyatları

Kolay ödeme imkanları ile Newton makine den satın alabileceğiniz sıva makineleri kalitelerine göre oldukça uygun fiyatlar ile satışa sunulmaktadır. Maksimum kaliteli, uygun fiyatlı ürünler için bizimle iletişime geçip ihtiyacınız olan makinayı satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.