Bilgi

Sıva Makinesinin Avantajları Nelerdir?

Sıva Makinesinin Avantajları Nelerdir

Binaların inşaat safhalarında en fazla vakite ve insan gücüne gereksinim hissedilen alanı, sıva sektörüdür. Sıvalar son durumuna gelme aşamasına varana kadar, pek çok zahmet ve ustalık gerektiren aşamalardan geçmektedir. Çok zor olan aşamaları harcı hazırlamak, hazırlanmış olan harcı kullanılacak alanlara ulaştırmak ve duvara uygulama yapılmasıdır.

Son dönemlerde inşaat sektöründeki, bütün bölümler teknolojik metotları kullanarak işlerini yapmaktadır. Ancak sıva sektörü bu olanaklardan çok az faydalanmıştır. İnşaat alanlarında çalışan ustalar şantiye ortamlarında kum, çimento, kireç ve suyu birbirine katarak karıştırmaktadır. Karıştırılan harç, çalışma yapılacak kata asansör ile taşınmaktadır. Kata ulaşan harç karışımı el arabası yardımı ile kullanılacak Kısıma ulaştırılır. Daha sonra usta mala yardımı ile duvarı doldurmaya başlamaktadır. Eleman gücü ve zaman isteyen sıva işini gerçekleştiren sıva makineleri pek çok avantaj sunmaktadır.

Kategorimizde yer alan sıva makinası modelleri yapılan bu işleri tek başına yapmaktadır. Sıva makinası modellerinin üst kazanında bulunan paletler harcı mükemmel şekilde karıştırmaktadır. Hazır yapılan harç, büyük taşlardan ayıklanabilmesi için elekten geçer. Vibrasyon motoru bulunan elek, 8 mm boyutundan büyük olan taşları elekte bırakmaktadır. Alt kazan bölümüne kullanıma hazır halde gelen harç piston, helezon veya mil yardımı ile uygulama yapılacak duvara beton enjeksiyon hortumu ile ulaşmaktadır. Farklı hortumlarla gelen harç ve hava tabancada bir araya gelir, sonrasında ise harç duvara yapışmaktadır.

Bütün bu uygulama Sıva makinesi modelleri ile yalnızca 10 ile 15 dakika içerinde olmaktadır. Sıva makineleri sayesinde zamandan ve işçilikten çok avantaj sağlanmaktadır. Bunların yanı sıra sıva makinası ile uygulanan sıva daha sağlam ve dayanıklı olmaktadır. Neden derseniz paletler sayesinde hem alt kazanda hem de üst kazanda karışan harç, mükemmel kıvamda olmaktadır.

İnşaat sektöründe sıklıkla talep edilen el sıva makinesi, en iyi kara sıva makinesi ve mini kara sıva makinesi modellerine Newton makine avantajları ile sahip olmak için kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.