Genel

Vibrasyonlu Beton Mastarları

vibrasyonlu mastar

Beton tesviye edildikten sonra yüzeyini düzeltmek ve aynı zamanda sıkıştırmak için vibrasyonlu mastarlar kullanılır. Mastar yapılacak beton yüzeyine göre 1,0 m ile 6,2 m arasında profil uzunlukları temin edilir.

Vibrasyonlu Beton Mastarlar Çeşitleri

* Vibrasyonlu El Mastarı

* Vibrasyonlu Meco Mastarı

* Çift Çubuklu Vibrasyonlu Mastar

* Vibrasyonlu Üçgen Mastar

Vibrasyonlu Mastarlar Ne İşe Yarar?

Vibrasyonlu mastar cihazları inşaat sektöründe her çeşit beton işlemlerinde kullanılan basit yapıdaki cihazlardır. Vibrasyonlu mastar makinesi ne işe yarar? diye soracak olursanız. Beton zeminlerde dağıtma, sıyırma ve sıkıştırma işlemlerini aynı anda yapan makinalardır. Vibrasyonlu mastar makinalarının kullanımları çok kolaydır. Ayrıca hafif olmalarından ötürü taşıması çok rahattır. İhtiyaç duyduğunuz Vibrasyonlu mastar makineleri için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Vibrasyonlu Mastar Makinelerinin Özellikleri Nelerdir?

Vibrasyonlu mastar makinaları dökülmüş olan betonun düzeltilmesinden evvel pürüzsüz biçimde düzeltilmesi gerekmektedir. Büyük metrekarelerin düzeltilmesi için vibrasyonlu mastar makinesi çeşitlerinin kullanımı vakitten ve eleman yükünden tasarruf sağlamaktadır. Mastar uygulamalarında özen gösterilmesi gereken husus beton yüzeyindeki su ve çimento karışımın çok düzgün olmasıdır.

Beton düzeltme uygulaması döküm yönünde yapılmalıdır. Beton dökümünün ardından ise kalıba yerleşmiş ve sıkıştırılmış betonun yüzeyinde yer alan çukur bölümlerden kurtulmak için yüzen el mastarı kullanılmalıdır. Beton uygulamalarında mükemmellik için vibrasyonlu mastar çeşitleri kullanılmalıdır. Gelişen teknoloji ile birlikte inşaat sektöründeki işlemleri kolay hale dönüştürmek ve düzgün yapılması için bu tür hafif inşaat makineleri üretilmektedir. Vibrasyonlu mastar makinaları sağlam yapılar için oldukça önemli cihazlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir