Bilgi

Vibratör Nedir?

beton vibratoru

Vibratör temel olarak, yalnızca ıslak betonda titreşim oluşturmak için kullanılan mekanik bir araçtır. Bir motor ve kalın bir demirden oluşan basit bir titreşim cihazıdır. Titreşim işlemi çimento, agrega ve suyun karışmasında çok önemlidir. Ayrıca titreşim, beton içerisinde oluşan hava kabarcıklarının çıkmasına destek sağlar. Bu biçimde beton içerisindeki boşlukların hepsi tamamen ortadan kalkmış olur ve çok sağlam bir betonarme yapı elde etmiş olursunuz.

Beton vibratörü elektrik, benzin ve dizel enerji ile çalışan, beton sıkıştırma işleminde kullanılan inşaat sektörünün olmazsa olmaz cihazıdır. İnşaat vibratörleri ağır cins sabit vibratörler olduğu gibi, omuz türü vibratör veya çanta vibratör çeşitleri de yer almaktadır.

İnşaat vibratörleri motor, spiral ve şişe tipine göre farklılaşmaktadır. 25 mm’den başlayarak 57 mm’e kadar şişe kalınlığında olan vibratörler bulunmaktadır. Bütün bunlar haricinde kalıp vibarötü ve inşaat vibratörü çeşitleri de aynı değişikliklerle bulunmaktadır.

Beton Vibrasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Vibrasyon, beton dökümü esnasında kullanılır. Böylelikle ıslak betonda çıkabilecek hava boşlukları betonla doldurulur. Bunun sonucunda sertleştikten sonra herhangi bir sertlik ve boşluklar engellenir. Profesyonel bir vibratör kullanıcısı, hava boşluklarını kapatmak için beton dökümü esnasında sürekli vibratörü kullanmalıdır.

Beton Vibratörü Fiyatları

Bu cihazlar motorun çalışma türü yani elektrik, benzin yahut dizel olmak üzere değişen motor çalışmasına göre farklılaşmaktadır. Ancak motorun gücüne, vibratör spiralinin işlevselliğine, şişenin kalınlığına ve tipine göre de fiyat farkı çıkmaktadır. Bunlar haricinde yüksek frekanslı veya normal frekansta olması da fiyatı değiştirmektedir. Omuz tipi vibratör veya çanta tip vibratörler de fiyatı etkileyen unsurlar arasında bulunmaktadır.

İhtiyacınız olan beton vibratörü çeşitlerine sahip olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.