Bilgi

Yüksek Binaların Camları Nasıl Temizlenir?

Yüksek Binaların Camları Nasıl Temizlenir

Yüksek binaların camları temizlenirken askı veya vinç kullanılmaktadır. Güvenli bir iş ortamı oluşturabilmek için gerekli olan kontrollerin uygulama öncesinde yapılması gerekmektedir. Temizliği yapacak olan kişilerin profesyonel olması ve temizlik sırasında eldiven kullanması gerekmektedir. Temizlik yapılırken kullanılacak olan temizlik ürünleri insan sağlığını olumsuz yönde etkileyecek kimyasallar içermemelidir ve leke bırakmayan özelliğe sahip olmalıdır. Tercih edilen bezler ise mikro fiber bir yapıda olmalı, leke ve tüy bırakmamalıdır. Yapılacak temizliğin saatleri ise güneş ışınlarının dik açı ile geldiği saatlerde olmamalıdır.

Kullanılan süngerler ve kimyasal madde içermeyen temizlik ürünleri ile yağmur ve kar sonrasında oluşan lekeler ve çamurumsu kirler iyice temizlenmektedir. Daha sonra ise deterjan uygulanan bölgelerin hemen durulanması gerekmektedir. Durulama işlemi sonrasında ise kurulama uygulaması yapılmalıdır. Kurulama sırasında leke ve tüy kalmaması için mikro fiber özellikli bezler kullanılmalıdır.

Yüksek Binaların Cam Temizliği

Yüksek binalara cam ile kaplama yapılması sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Gökdelenlerde, iş merkezlerinde ve rezidanslarda modern ve estetik bir görüntü oluşturduğu için cam kaplama tercih edilmektedir. Ancak bu cam kaplamalar dış etkilerle ve hava koşulları ile temas içerisinde olduğu için kir, toz ve lekeler meydana gelmektedir. Oluşan bu kir ve lekeler cam yüzeyinde hoş bir görüntü oluşturmamaktadır. Dış cephesi cam ile kaplı olan binaların temizliği oldukça zor ve zahmetli bir iştir. Bu yüzden bu camların temizliği için profesyonel firmalardan yardım alınmalıdır.

Yüksek Binaların Cam Temizliği Nedir?

Dış tarafı cam ile kaplı binaların temizliği son teknoloji makineler yardımı ile yapılmaktadır. Yapılan bu işleme yüksek bina cam temizliği denilmektedir. Yüksek binaların cam ile kaplı yüzeyleri hava şartlarından etkilenerek kirlenmektedir. Oluşan bu kirlerden dolayı hoş bir görüntü oluşmamaktadır ve bu iş merkezleri için olumsuz bir durum meydana getirmektedir. Bu sebepten dolayı dış cephesi cam ile kaplı olan binaların temizliğinin düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

Yüksek Bina Cam Temizliği Neden Önemlidir?

Yüksek binaların kaplamasında genellikle cam kullanılmaktadır. Kaplanan bu cam binalar kar, yağmur ve rüzgâr gibi hava şartlarına bağlı olarak kirlenmektedir. Bu durumlar ile temas içerisinde bulunan cam yüzeylerde kötü bir görüntü oluşmaktadır. Oluşan kötü görüntünün ortadan kaldırılması için temizlenmesi gerekmektedir. Cam ile kaplanmış olan dış cephelerinin temizliği sayesinde binanın içerisine daha iyi ısı ve ışık girmektedir. Ayrıca yapılan temizlik sayesinde iyi bir imaj ortaya konulmaktadır. Kirli bir görüntüye sahip olan binalar genellikle müşteriler tarafından hoş karşılanmamaktadır.

Yüksek binalarda yapılan cam temizliği yalnızca temizlik olarak görülmemelidir. Aynı zamanda bir bakım uygulamasıdır. Cam yüzeyler silikonlarla birbirlerine bağlantılıdır. Camların temizliği sırasında bu silikonların da kontrolü yapılmaktadır. Bu şekilde yaşanabilecek tehlikelerin de önüne geçilmiş olur. Meydana gelen herhangi bir hasar durumunda onarımı yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.